Leden 2017

Je návštěva swingers klubu zpestřením sexuálního života páru?

3. ledna 2017 v 12:21 | Barbora
Toto je běžné klišé, které je v souvislosti se swingers používáno. Používají ho majitelé swingers klubů jako součást PR svých aktivit, protože jim generuje zisk. Používají ho páry chodící do swingers klubů, aby si nemusely přiznat smutnou pravdu o jejich sexuálním životě. Nebude však tak těžký úkol, tuto lež v tomto článku vyvrátit.

Historicky první swingers párty jsou pořádány v souvislosti se sexuální revolucí někdy v 60. letech. Konečně je zlomen vliv náboženských institucí, které zakazují předmanželský sex a cizoložství. Manželským párům to dává konečně naději poznat více sexuálních partnerů za život a naučit se i nové způsoby milování, kterými mohou obohatit i svůj vlastní manželský sex. V této době jsou swingers párty jasnou možností, jak zpestřit sexuální život páru. Bylo by pak velkým omylem se domnívat, že tato situace je po 50 letech stále v platnosti.

V dnešní době je úplně normální mít za život více sexuálních partnerů. Ale existují i páry, které spolu začaly chodit ještě před začátkem sexuálního života, a jejich vztah může trvat po celý život. Pro tyto páry samozřejmě návštěva swingers funguje i v dnešní době jako zpestření. Ale kolik takových párů ve svém okolí znáte? Podle mého názoru jich existuje velice málo. To je první typ párů, který do swingers klubů chodí. Druhým typem párů, kteří swingrují, jsou ty, jejichž sexuální život je v krizi. Tato krize může být dána tím, že jeden nebo oba partneři jsou prostě sexuální tragédi. Mohou tam být i zdravotní důvody, které neumožňují párům prožívat sex jako za mlada.

Tyto dva typy párů pak tvoří jádro návštěvníků swingers klubů. Setkávají se tady tedy páry bez zkušeností, sexuální zoufalé páry a sexuální mrzáci. Většinová společnost se zdravým sexuálním životem se logicky takovému prostředí vyhýbá. Swingeři mají naproti tomu falešný pocit, že jen oni mají odvahu k plnému sexuálnímu životu. Ačkoliv roste počet jejich sexuální partnerů, jako milenci se nikterak nevyvíjí. Je to za prvé tím, že lidé s kvalitním sexuálním životem se v tomto prostředí nemají důvod zdržovat, takže není od koho se učit. Druhý problém je, že sexuální zkušenosti se daleko lépe předávají, když partnera milujete a máte k němu důvěru. Jestliže většina lidí se ve swingers miluje stylem, který velmi připomíná sex s nafukovacími panáky a pannami, tak se nic neaučíte. Přitom napřiklad anální sex nelze naučit, pokud ho nepraktikujete s někým, který důvěrně zná vaše tělo.

Tím, jak začne pár navštěvovat swingers klub pravidelně, začíná bohužel přijímat polopravdy a lži tohoto prostředí. Malinko to připomíná i fungování sekty, byť vymývání mozků nebývá tak cílené. První takovým "moudrem", který pár musí příjmout, je, že sex ve dvou dříve nebo později začne být nuda. Jelikož je to zkušenost drtivé většiny swingrujících párů, není až tak těžké se v tomto prostředí s něčím takovým ztotožnit. Navíc pak nevypadá sexuální situace páru tak zoufale, mohou si říci : "není to náš problém, tohle čeká na každého". Tito chudáčci si pak dál žijí v bublině swingers světa a historkám o kvalitním párovém sexu už nevěří.

Jak jsem psala už na začátku, povídačky o zpestření parnterského sexu použivají i swingers kluby s cílem nalákat nové zákazníky. Nejde o nic jiného než o zavádějící reklamní slogan, pomocí kterého chtějí rýžovat na sexuální krizi některých párů. Cílem swingers podniků není tyto krize vyřešit, naopak jejich cílem udržovat páry ve stavu sexuálního zoufalství, ve kterém nebudou vidět jinou možnost svého sexuálního života než chození do swingers klubů. Holt, je to smutný příběh, kámo.