Duben 2017

Swingers a duše ženy

15. dubna 2017 v 7:11 | Barbora
Musím se hned na začátku pochlubit čerstvou historkou ze světa swingers. Šla jsem se s přítelkyní zadarmo vysaunovat do jednoho swingers klubu a jak už bývá u mne zvykem došlo v daném prostředí ke konfliktu. Od přítelkyně jsem byla upozorněna, že tenhle byznys má určitá pravidla, která bych měla dodržovat. Tak to tedy pěkný tůdle. Jenom jsem si uvědomila, jak začínám v boji proti tomuto světu polevovat a proto vám Průvodce světem swingers přínáší další článek, tentokrát na téma duše ženy v tomto prostředí. Současně poukážu na již zmíněná pravidla tohoto byznysu, která mne tak rozzuřila.

Propagátoři swingers často mluví o zábavě pro páry a trapně pomlčují, že do swingers klubů chodí i osoby, které nikoho na vztah nemají. Přitom právě tyto osamělé bytosti jsou pak nejvíce světem swingers poznamenané. Minule jsem psala o tom, jaký negativní vliv to může mít na muže. Dnes se budu zabývat tím, jaký vliv toto prostředí má na ženskou duši.

Jestliže samostatní muži nemají do všech swingers klubů přístup a pokud mají, platí to nejvyšší možné vstupné, osamělé ženy jsou ve všech klubech vítány, mají nejnižší či žádný vstupné a často mají část i celou konzumaci nápojů zdarma. Ženy totiž zvyšují atraktivitu podniku, takže se kluby předhánějí v tom, jak do podniku nalákat co nejvíce žen. Realita je totiž taková, že ačkoliv mají ženy výhodnější vstupné, stále jsou podniky více navštěvovány muži (Pokud jde tedy o podnik, kam je návštěva muže bez partnerky povolena.) Majitelé klubů se pak snaží přijít na další způsoby jak motivovat k návštěvě ženy a z toho důvodu pak rozšířují vybavení klubu o wellnes část, která je postavena především na kvalitních saunovacích zařízení (finská, infra, pára). Tím vzniká velké lákadlo, protože žádné saunovací zařízení v Praze nemůže cenově konkurovat nízkému vstupnému pro ženy, která nabízí swingers kluby.

Naprosto zásadní roli v lákání žen do swingers klubů mají jejich mužští návštěvníci. Ti jsou totiž ekonomicky motivováni k tomu, aby dorazili v ženském doprovodu, a mají tak výrazně nižší vstupné. Tito jedinci proto ve svém okolí systematicky vyhledávají opuštěné a submisivní ženy se zálibou v saunování a snaží se jim vysvětlit, že v tomto podniku mohou za saunu velmi ušetřit, navíc mají jídlo a třeba i pití zdarma. Uvedou sice, že je to swingers klub, že ale málo lidí chápe, co se tam děje, že tam především lidé chodí relaxovat a rozhodně se po nich nebude chtít, aby s někým souložily. Tato finta je poměrně osvědčená a generuje další návštěvnice swingers klubů, které přinesou jejich mužskému doprovodu levnější vstup a ostatním mužským návštěvníkům další potenciální sexuální hračku, kterých bývá v těchto podnicích velký nedostatek.

Interiér swingers podniku a společné sauny se ale velice liší! Společné sauny jsou koncipovány tak, aby měli návštěvníci a návštěvnice, co nejvíce soukromí a proto mají oddělené šatny a sprchy. Naproti tomu interiér swingers klubu umisťuje šatny a sprchy tak, aby byly v nejvíce průchozích místech, jakoby intimita nebyla žádoucí. Každá žena, která se jde osprchovat nebo využít šatnu může být okukována velkým počtem mužů, kteří postě jdou jenom okolo. Žena přijde využít levnou saunu, ale už nabízí "striptýz", který je součastí erotických služeb klubu, kterými swingers klub láká mužské návštěvníky. To jsou přesně ty pravidla byznysu, kvůli kterým jsem naposled ve swingers klubu měla konflikt. Já prostě nebudu někomu dělat klubu šlapku, jen za to, že mi nabídne zdarma pití a vstup. Vždycky si budu hystericky hlídat své soukromí a je mi úplně jedno, jestli tím způsobím někde skandál. Já jsem Barbora - postrach všech pražských swingers klubů, já se nepodřizuji!

Swingers klubu, ale tohle samozřejmě nestačí, jeho zájem je, aby nová návštěvnice se nakonec v klubu vyspala s co nejvíce účastníky. Některé kluby dokonce vyhlašují soutěže o nejaktivnější ženu, která pak má zdarma odvoz domů v luxusní limuzíně a navíc poukaz v hodnotě 1000 Kč do nějaké pitomé pizzerie (Není už tohle kuplířství?). Hlavní díl iniciativy však opět na svých bedrech nesou mužští návštěvníci. S výhodou početní převahy začnou s novou návštěvnicí manipulovat. To je prostě známá věc ze sociální psychologie, která funguje především na submisivní jedince. Hodně názorně je to například znázorněno na tomto videu, které je o tom, jak snadno člověk podlého manipulaci okolí


Svou roli hraje alkohol a i neznalost prostředí. Muži se snaží dané osobě namluvit řadu nesmyslů, jak to ve swingers chodí a žena si to nemá jak ověřit. Proto čtěte předem můj blog, holky! Takový ukázkový příběh, jak tahle první návštěva může skončit, můžeme najít na webu emimino.cz, na kterém byla uveřejněna zpověď ženy, která byla čerstvě po rozchodu, čehož zneužil nějaký její "kamarád", a pozval jí do swingers klubu. Druhý den ráno tu ženu trápila hromada výčitek z toho, co se všechno za ten večer stalo, a musela se o tom vypovídat na internetu. Přeji příjemné čtení:


Toto se většinou semele při první návštěvě, pak se většinou žena trochu otrká, a pak už s ní ostatní návštěvníci jednají s repektem. Z tohoto příběhu jasně chápete, proč swingers kluby cíleně loví mezi submisivními ženami. Dominantní žena, když přijde do swingers klubu, tak bude mít tendenci polovinu návštěvníků postřílet, a příště už nepříjde.

Swingers klub tedy všem svým mužským návštěvníkům nabízí okukování návštěvnic, těm komunikačně schopnějším i možnost osouložení návštěvnic. Šedou zónou je osahávání návštěvnic. Tam je situace různá klub od klubu. I v klubech, jejichž pravidla jasně říkají, že toto si muž nemůže bez souhlasu ženy dovolit, se to snaží tolerovat, maximálně řešit domluvou. Vyhazování za takové chování se děje výjimečně, ale pokud hříšník přijde další den, dveře jsou mu otevřeny, protože platí klubu to nejvyšší vstupné. Tahle věc mne teda dost štve a pokud se s tím setkám, generuje to okamžitě konflikt. Muži mají pocit, že tím, že platí více, si mohou více dovolit, ale já říkám, že vyšší vstupné u mužů je jen pokuta za to, že nejsou schopny přijít s partnerkou. Vzhledem k tomu, že do určitých klubů se bez partnerky ani nemohou dostat, jsem si svým vysvětlením jistá.

Když tyhle principy fungování swingers klubů vysvětluji někomu, kdo toto prostředí nezná, často mi řekne, že si takhle swingers nepředstavoval, že mu to spíše připomíná nevěstinec. Podobným způsobem to odsuzují i muži, kteří se svými partnerkami navštěvují nejdražší swingers kluby Paradiso a Fantasy, kam je vstup mužů bez doprovodu zakázán. Ale i Fantasy a Paradiso lákají ženy na zvýhodněné vstupné, takže tuto kritiku neberu. Jinak prostě bych řekla, že by si návštěvnice měly uvědomit, že ony jen využívají nabízených výhod, a to je rozhodně k ničemu nezavazuje. Je to jako, když mají v LIDLu ve slevě Vodňanské kuře. Budete snad kvůli tomuhle nákupu někomu muset ukazovat svoje prsa? Prostě buďte na ostatní návštěvníky drsné, vesměs jsou to jen muži, kteří neumí sbalit holku, a to co si dovolují v klubu, by si mimo podnik nedovolili. Tak je jim prostě třeba dát lekci a trochu je poučit o životě. My holky jsme právoplatné návštěvnice klubu a nikdo si na nás nemůže dělat nárok!

Jak tedy dojde k tomu, že osamělá žena začne navštěvovat klub pravidelně? K tomu většinou dochází, když žena je opravdu hodně osamělá, současně jí chybí zkušenosti s nějakým delším a kvalitním vztahem a je prostě nešťastná. Protože nešťastné ženy mají v průměru více sexu, respektivě jsou více promiskuitní. A to co nedostávají v kvalitě se snaží dosáhnout kvantitou. Obsáhle o sexuálním životě nešťastných žen se píše třeba zde:


Jelikož swingers svět si stále drží pověst zakázaného ovoce, nemají se návštivnice ale i návštivníci komu svěřit. Takže své příhody řeší jen v rámci swingers komunity a vznikají tak naprosté nesmyslné představy o sexu, o nevěře, o lásce, o partneském životě, které vychází jen z tragédií návštěvníků a často jejich cílem je držet ženy v pasti swingers světa.

Smyslem mojí mise je otevřít těmto návštěvnicím oči, proto jsem vymyslela tyto 3 základní práva, které musí dlouhodobé návštěvnice přijmout za své, aby se od světa swingers světa osvobodila:

1. právo na lásku
2. právo na kvalitní sex
3. právo se cítit atraktivní

Co se týče práva na lásku, swingers svět se celkem lásky děsí. Swingers bylo v podstatě vymyšleno proto, aby mohlo docházet k sexu mimo partnerské lože, aniž by vzniklo riziko, že se někdo z partnerů zamiluje. Swingers klub tu rozhodně není od toho, aby lidé nacházeli lásku. Návštěvnice chycené v pasti swingers světa často v důsledku špatných životních zkušeností na lásku rezignovaly a v prostředí klubu rozhodně v tomto směru nenarazí na nějaké vzory, to spíš na zoufalé manželky, které tam chodí, protože manžel už s nimi nespí. Někdo jim prostě musí říci, že mají právo na lásku, a že se toho práva nemají vzdávat.

Kvalitní sex - další věc, kterou ve swingers klubu nepotkáte. Už ve svých starších článcích jsem vysvětlila, proč se ve swingers klubech shromažďují sexuální tragédi. Pokud návštěvnice vezmou právo na kvalitní sex za své, už nebudou mít tendenci se snižovat k tomu dělat nafukovací pannu kdejakému zoufalcovi, který dorazí do swingers klubu.

Právo se cítit atraktivní - k tomu bych asi napsala následující. Ten pocit atraktivity, který se často přelije i v to, že i ostatní vás budou považovat za atraktivní, je jen otázkou sebevědomí. Spousta žen se honí za nějakými nedosažitelnými ideály krásy a nepřipadají si pak atraktivní. Přitom vše je především o tom, přijmout sebe sama, pak se každé podaří nalézt v sobě svojí specifickou krásu, kterou pak může dávat na odiv a žena se stane atraktivní i v očích ostatních. Swingers kluby jsou plné nesebevědomích žen, které se mylně domnívají, že atraktivní si mohou připadat jen ve swingers klubu při té obvyklé převaze mužských nadrženců. Kvůli tomuto falešnému pocitu jsou ochotny tyto podniky opakovaně navštěvovat. Swingers komunita nemá sebevědomé ženy ráda, protože jsou hůře manipulovatelné jako sexuální hračky pro návštěvníky. Proto i toto třetí právo musí být mezi návštěvnicemi swingers propagováno, aby došlo k úplnému osvobození ženy od tohoto manipulativního prostředí.