Červen 2017

Swingers jako konzum

29. června 2017 v 1:28 | Barbora
I když konzumní přístup k sexu byl jedním z témat, kterému jsem se chtěla na svém blogu věnovat, jeho napsání jsem stále odkládala, jelikož jsem se obávala, že nebudu mít dostatek materiálu pro samostatný článek. Velkým impulsem, proč jsem k tomu odhodlala, byla zpověď jednoho páru v pořadu Zhasni, která popisovala jejich cestu do swingers světa. Na výpovědi oceňuji jak přesně popisuje, k čemu ve swingers klubech dochází, proto si jí určitě pusťte z následujícího odkazu:


Obávám se však, aby celá výpověď nevyzněla jako propagace swingers života a proto musím celý tento podcast komentovat. Hned na začátku se zpovídaná žena příznává, že nejdříve s partnerem hledali nějakou erotickou zábavu. Pak pokračuje tím, že nejprve si zaplatili párovou erotickou masáž a pak si chtěli objednat erotickou live show, aby nakonec skončili jako návštěvníci swingers klubu. Nechápu jednu věc, když jsem s někým v intimním vztahu, proč si nevytvořím tu zábavu v rámci páru, ale jdu jí hledat jinam? Je to proto, že nemám dostatek erotické fantazie nebo je to proto, že neumím tomu druhému naslouchat pokud jde o sex a erotiku? Ovládá je ten konzumní svět natolik, že nedokáží si svoji říši erotiky budovat, ale myslí si, že i tyto věci si mohou koupit? Toto jsou totiž typičtí návštěvníci swingers klubů. Lidé bez fantazie, kteří se už nedokáží milovat, kteří už jen erotiku konzumují. Nedokážou investovat špetku citu, dokáží leda nakupovat.

Úplně jsem si při té příležitostvi vzpomněla na slavnou scénu z filmu Nekonečný příběh o tom, jak lidem bez fantazie se lépe vládne. Tady je odkaz: https://youtu.be/EBpGCtMeKlA

A já bych k tomu v souvislosti se swingers světem dodala, že lidé bez fantazie jsou ti nejposlušnější konzumenti. Jsou to pasivní jedinci, kteří jen platí a platí, kteří ztratili veškeré naděje na spokojený párový sexuální život, a které pohltila nicota bezcitných nahodilých sexuálních známostí. Ach jo, chtěla bych vrátit lidem naději na lásku, schopnost vytvářet rozličné sexuální situace a mít odvahu je realizovat. Pokud nemá umění milovat upadnout v zapomnění, musí skončit toto rozpínání sexuální marnosti, na které současný swingers byznys parazituje.

Má druhá poznámka se bude týkat snobství, které v nahrávce reprezentuje zpovídaný muž. Ve druhé minutě mluví o tom, že chování lidí na swingers je společensky podstatně lepší než na jiných akcích. Těmi jinými akcemi myslí třeba diskotéky, na kterých jsem se já několikrát seznámila a dokonce jednou i zamilovala. Je to svět, ve kterém láska není zakázána a nikdo se jí nebojí na rozdíl od prostředí swingers klubů. Snobství návštěvníků swingers klubů může zabránit tomu, aby si uvědomili ten pocit sexuálního zoufalství, že musí kupovat něco, co lidé, kteří umí milovat, mají zadarmo. Šťastné lidi to však z nich udělat nedokáže.

Má třetí poznámka se váže ke třetí minutě rozhovoru, která je v podstatě o tom, že ty věci, které se dějí tam, tam taky zůstávají a nepřenáší se ven. To je poměrně časté zaklínadlo swingers klubů, že ten klub má nějaké kouzlo, které mění řadu pravidel okolního světa. Za tohle kouzlo si také náležitě nechávají swingers kluby platit. Já se tomuto vždykcy musím smát. Ten trik mi připomíná odháčkování, které prováděl Guru Jára. Ženám sliboval, že je zbaví špatných vlivů z předchozí vztahů a přitom je jenom osouložil. Více zde:


Lidé by měli více používat hlavu. Nechápu, jak někdo může věřit, že swingers klub nabízí nějakou jinou realitu. Je to jen dobře zpeněžená iluze.

Fajn páry ve swingers klubech

5. června 2017 v 22:12 | Barbora
V tomto článku si probereme poslední skupinu návštěvníků swingers klubů. V předchozích článcích jsme postupně probrali sexuálně nefunkční páry navštěvující swingers, sólo muže, sólo ženy a tentokráte se budu zabývat páry, které na rozdíl od již popisovaných skupin návštěvníků nelze šmahem označit za sexuální zoufalce či tragédy. Tímto článkem bude pohled na návštěvníky swingers klubů kompletní a nikdo už mne nemůže obviňovat nevyváženosti a neobjektivity.

Osobně si nemyslím, že by tyto páry byly tahounem byznysu swingers klubů, na druhou stranu musím zdůraznit, že jejich postavení jako návštěvníků je naprosto rovnocenné. Tito páry mi někdy vytýkají, že je očerňuji, a současně dodají, že do swingers klubu zavítají jednou za rok a po zbytek roku se věnují aktivně partnerskému milostnému životu. Já samozřejmě mám problém takové návštěvníky označit jako typické, když jejich frekvence návštěv je tak nízká, a proto jsem popisovala přednostně ty skupiny návštěvníků, které swingers kluby navštěvují častěji.

Vedle nich existuje řada párů, kteří čtou můj blog a v řadě věcí se mnou shodnou. I oni totiž prokoukli nekalé praktiky swingers klubů, které se především snaží z návštěvníků tahat peníze a kvalita sexuálního života jejich klientů je nezajímá. Občas mi sami posílají smutné příhody ze swingers světa a chtějí, abych je dál šířila do světa. Asi největší perlička, kterou jsem takhle získala, je příběh mladého muže, který si jako ženský doprovod do swingers klubu přivedl vlastní babičku, která již byla zcela hluchá a trpěla stařeckou demencí. Tohle je už fakt hodně smutné.

Jednou z věcí, se kterou se takový fajn pár ve swingers klubu setkává, je závist ze strany ostatních návštěvníků. Pokud pár stále hřeje žár lásky, má totiž jistotu, že se v prostorách klubu pomiluje. Ostatní návštěvníci jsou dost často odsouzeni k tomu, že odcházejí z klubu bez sexuálního zážitku. Nejvíce naštvaní jsou samozřejmě sólo muži, kteří platí nejvyšší vstupné, a současně jich bývá v podniku nejvíce. Ale i sólo ženy nemusí pobyt v klubu proměnit v zážitek, jelikož při obvyklé koncentraci sexuálních tragédů prostě během večera nenajdou nikoho, kdo by stál za hřích. Nejvíce nenávidění jsou tzv. zalejzači, kteří využívají těch nejvíce uzavíratelných místností, ale jsou kritizovány i exhibicionistické páry, protože ani oni nechtějí souložit s osamělými muži ve swingers podnicích. Existence volných vstupů pro páry (ve středu v Bunkru a ve čtvrtek v Lublaňské) vytáčí osamělé sexuální swinger tragédy ze všeho nejvíce, pak v internetových diskusích takovým párů nadávají i do vyžírek.

Pravou podstatou verbálních útoků na adresu párových návštěvníků je nechutná snaha proměnit jakoukoliv ženu, která přijde do swingers klubu, v sexuální hračku swingers komunity. Více o manipulaci žen ve swingers klubech píšu zde. Muži platící vyšší vstupné do swingers klubu rozhodně nezískávají na kohokoliv nárok, vyšší vstupné je jen pokuta za to, že dorazili bez doprovodu. Málokdo si bohužel z nich uvědomuje, že kvůli svému otravnému chování, mají v podstatě funkci kazišuků. Já jsem jedna z mála návštěvnic, která si odhánění těchto zoufalců užívá. Snažím se jim přitom vždy dát životní lekci, aby si uvědomili, že proto, aby získali partnerku, musí udělat daleko více než jen zaplatit vstupné do swingers podniku.

Další věc, které si tohle hejno otravný kazišuků neuvědomuje, je nerovnost v hiearchii erotických zážitků. Zamilované páry opravdu nepotřebují upadat do bahna anonymního sexu. Jsou to právě zamilované páry, které dosahují ve swingers klubech těch nejvyšších erotických zážitků. O úroveň níže jsou lidé, kteří tam provozují anonymní sex s osobami, ke kterým je nevážou absolutně žádné city. Zažívají něco méně intenzivního než při sexu na jednu noc, ale pořád to může být lepší zážitek než sex s nafukovací pannou či s robertkem. Úplně nejníže jsou osoby, které nejsou si schopny najít partnera ani na anonymní sex, takže jedinou pro ně možnou zábavou je okukování sexuálně úspěšnějších jedinců. Někdy mají tendenci se označovat za voayery, aby nevypadali tak zoufale. Občas se uchylují k otravnému chování. Zhruba ve stylu, který jsem popsala v článku Swinger v metru.

Někdy je zpochybňován můj názor, že partnerský sex přináší vyšší rozmanitost erotických zážitků než sex s neznámou osobou ve swingers klubu. Stále se totiž domnívám, že parnterský sex má potenciál generovat neskonalé množství druhů milostných slastí. Vycházím z toho, že při sexu z neznámou osobou je vaše vzájemné pochopení sexuálních potřeb v bodě nula, a současně potřeba sexuálně uspokojit osobu, která je vám citově lhostejná, je nevalná. Naproti tomu aktivní milostný poměr dává páru mnoho šancí svůj sexuální život rozvíjet s cílem nalézat všechny erotické potřeby obou partnerů a nalézat cesty k jejich uspokojování. Nejsem samozřejmě tak pitomá, abych nevěděla, že existují páry, u kterých jsou sexuální potřeby partnera ignorovány. Otázkou pro mne je, jestli na počátku takových vztahů byla vůbec láska či jen kombinace kalkulu a sympatií. Obzvláště z párů, které navštěvují snobské swingers party v klubech Fantasy a Paradiso, mám takový pocit. Často se hájí tím, že nemohou být žádní sexuální tragédi, když se na swingers párty pohybují mezi samými právníky, lékaři či bankéři. Neuvědomují si, že i obyčejný dělník s pokladní ze supermarketu mohou vést daleko bohatší sexuální život než tihle studení čumáci.

Ráda uvedu dvě konkrétní sexuální praktiky, které jsou s cizí osobou riskantní. První je anální sex, při kterém je důležitá důvěra mezi sexuální partnery a současně dobrá znalost těla pasívní osoby. Druhou je orální sex uspokojující ženské genitálie. Obecně limitujícím faktorem v případě zodpovědného anonymního sexu je nutnost použití kondomu. Jestliže u felace kondom pomůže, při orální uspokojování ženy se nijak chránit nelze, tudíž je to věc, která se vyskytuje jen v sexuálním světě stálých partnerů.

Jaké jsou tedy obvykle činnosti, kterým se věnují ve swingers klubu páry s bohatým sexuálním životem? Je to využívání swingers klubu jako mileneckého azylu (tzv. zalejzači) s bonusem rautu a sauny. Pokud takový pár přijde na party, na které má zdarma vstup, tak je to je určitě výhodné. Musí ale pak najít způsob jak odhánět různé dotěry. Jiné páry naopak místo zalézání volí soulož v exhibicionistickém duchu, při které si pár užívá zájmu davu čumilů. Jiným párům vyhovuje sledování sexuálních aktivit ostatních, pokud to tedy není standartní smutná podívaná. Existují i jedinci, které prostě rajcuje souložit ve swingers klubu, ať se někdo dívá či ne, ale pro mnohé je naopak nedostatek soukromí zásadní problém, který zabraňuje stavu vzrušení. Poslední variantou sexuálního života páru v klubu, kterou jsem zaznamenala, spočívá v souloži v blízkosti jiného páru a součástí je výměna pár letmých dotyků. Rozsáhlejší výměny již mohou signalizovat, že sexuální život páru se již vyčerpal. O tom je pak tento můj starší článek.

Závěrem musím tedy zdůraznit, že swingers klub nenabízí jediný způsob jak ho využívat. Můžete najít mnoho možností, co v těchto prostorách provádět a současně nebýt své lásce nevěrný. V této souvislosti je ale nutné upozornit na hrozbu v podobě neúspěšných návštěvníků, kteří se snaží vytvářet podivnou atmosféru, která má vás vmanipulovat do řešení jejich zoufalých sexuálních služeb. Těchto lidí se vyvarujte. Oni potřebují si najít cestu k lásce, čím důrazně je odmítnete, tím je větší šance, že jim to dojde. Třeba jednou swingers kluby přestanou být smutným místem, kde se hromadí lidé, kteří mají z lásky strach či ztratili naději, že by mohli
nějakou najít. Do té doby bude můj blog dál bojovat s tímto špinavým byznysem, který z toho nejkrásnějšího, co lidský život přináší, dělá pouhý bezcitný konzum bez jakékoliv fantazie.